Kapitán Exner - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Kapitán Exner

Michal Dlouhý (Kapitán JUDr. Michal Exner)

Michal Dlouhý (Kapitán JUDr. Michal Exner)

Datum narození: 29.9.1968
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Kapitána JUDr. Michala Exnera: Kapitán Michal Exner nepatří mezi představitele drsné kriminalistické školy. Jeho síla je ve schopnosti precizně shromáždit důkazy, pochopit způsob myšlení pachatele a díky přesně cíleným výslechům ho také usvědčit. V tom mu v dokonalé asistují poručíci Beránek a Vlček. I volný čas tráví Exner svérázně, nejčastěji poslechem hudby nebo ve společnosti nějaké krásné ženy. Nejčastěji MUDr. Gabriely Steinové, nejčastěji, ale ne vždy. Kapitán Exner je navíc esencí dobrého vkusu, což není synonymem drahého, rozhodně ale nepřekvapí, že i proto si ho ženy téměř bez výjimky všimnou.

Michal Dlouhý je český herec, bratr herce Vladimíra Dlouhého. Jako dětský herec se objevil i v Kachyňových filmech – například v poetickém snímku z pražského Žižkova Lásky mezi kapkami deště (1979). Po absolutoriu pražské konzervatoře v roce 1989 byl až do roku 2001 bez stálého divadelního angažmá, od roku 2001 osm let působil v souboru pražského Činoherního klubu, krátce pak ve smíchovském Švandově divadle... více o herci Michalu Dlouhém.


David Novotný (Poručík Beránek)

David Novotný (Poručík Beránek)

Datum narození: 12.6.1969
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Poručíka Beránka: Působí jako nenucený sympaťák, který má rád dobré jídlo, dobré pivo a s každým se rád pobaví. To se ovšem nejednomu podezřelému vymstí, protože z něj Beránek dokáže dostat víc informací než by dotyčný rád. Zatímco Vlček je pro Exnera zdrojem exaktních informací, Beránek je pro něj zdrojem postřehů o lidech – tedy dokonalá kombinace.

David Novotný je český herec a dabér pocházející z Mikulášovic. Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři byl ve svém prvním angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V letech 1998 až 2016 byl členem souboru Dejvického divadla... více o herci Davidu Novotném.


Vica Kerekes (MUDr. Gabriela Steinová)

Vica Kerekes (MUDr. Gabriela Steinová)

Datum narození: 28.3.1981
Znamení: beran

Charakteritika postavy MUDr. Gabriely Steinové: Stejně jako je kapitán Exner nezávislý muž, je doktorka Steinová nezávislá žena. Jejich životy se neustále proplétají, jsou k sobě neustále přitahováni, což ale nevylučuje drobné odbočky. A tak se na scéně objeví archeoložka Hodačová či krásná profesorka francouzské literatury Eichová… a časem jako jejich protipól bohémský malíř Selický… Nakonec se vždycky ukáže, že nejvíc to jiskří právě a jedině mezi Exnerem a Steinovou… ale bez touhy toho druhého pevně připoutat…

Vica Kerekes je původně slovenská a nyní maďarská herečka, narozená na Slovensku. V současnosti žije v Budapešti, kam se provdala. Aby si ji maďarské publikum nepletlo se známou stejnojmennou herečkou, přijala umělecké jméno Vica (zkratka z Évica)... více o herečce Vice Kerekes.


Jan Vondráček (Poručík Vlček)

Jan Vondráček (Poručík Vlček)

Datum narození: 16.8.1966
Znamení: lev

Charakteritika postavy Poručíka Vlčka: Poručík Vlček nedosahuje ani zdaleka Exnerových parametrů elegance, ale bez jeho schopnosti shánět důležité informace, analyzovat údaje a překvapovat nečekanými závěry, by se kapitán mohl často dostávat do úzkých. Oproti žoviálnímu Beránkovi, působí Vlček občas jako dobře naprogramovaný stroj, který má vždy tu správnou informaci.

Jan Vondráček je český herec a dabér. Jeho hlas se stal v poslední době známý díky seriálu Mentalista, kde mluví hlavní postavu Patrika Janea. V roce 2010 obdržel za tento dabérský výkon diváckou Cenu Františka Filipovského. Mimo to ale Vondráček namluvil desítky dalších postav v nejrůznějších filmech a seriálech... více o herci Janu Vondráčkovi.


Zdroj a foto www.iprima.cz